Aktualności

2023.10.25

Mamy super rowery – jeździemy w plener!

Mamy super rowery – jeździemy w plener!

Nasze Stowarzyszenie zostało jednym z laureatów kolejnej - V edycji programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie”. Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi w wysokości 20 tys. złotych , zakupiliśmy dwa rowery trójkołowe i tandem trójkołowy dla osób niepełnosprawnych.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne - Partner stowarzyszenia Jestśmy Betanią

Nie musimy chodzić już pieszo, wszędzie dojedziemy rowerami. Ta forma dała nam możliwość większego kontaktu i okazję do poznania innych osób, podziwiania przyrody oraz nauki prawidłowych zachowań na drodze. Możemy zapomnieć o codziennych troskach , bólach oraz o ograniczeniach ruchowych , fizycznych . Ruch i jazda to dobry uczynek dla ciała oraz ducha. Wzmacniania mięśnie, poprawia humor i ruchomości stawowe, umożliwia także rehabilitację i ćwiczenia przez zabawę.

Mamy super rowery – jeździemy w plener!

Jeździmy z chęcią i radością na krajoznawcze wycieczkami rowerami trójkołowymi.

„Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.

Mamy super rowery – jeździemy w plener!

W pięciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 800 grantów o łącznej wartości 16 mln złotych. Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych www.wzmocnijotoczenie.pl

<<< powrótStowarzyszenie Osób i Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych
"Jesteśmy Betanią"

Czarnowo 63
07-440 Czarnowo
tel. 600-039-920, 508-360-493
e-mail: jestesmybetania@wp.pl


© 2024 betania.org.pl